zlot-kolo.pl  / 607 666 119

 

Maciek Balcar - z wykształcenia architekt, z zamiłowania muzyk, kompozytor i aktor. Przez 23 lata był wokalistą legendarnej grupy Dżem. 

Ma na swoim koncie role filmowe, m.in. Indianera w „Skazanym na Bluesa", teatralne, m.in. Jezusa w chorzowskim „Jesus Christ Superstar", dubbingowe, m.in. głos Mustanga w polskich wersjach piosenek Briana Adamsa do filmu „Mustang z Dzikiej Doliny". Oprócz licznych koncertów Maciek jest często zapraszany jako gość do udziału w różnorodnych projektach muzycznych. Można go usłyszeć m.in. na takich albumach jak : „W hołdzie Tadeuszowi Nalepie”, „Mec Duety”,  „Pieśni łagodnych- Koncert Wojciecha Bellona”, „Odnalezione Piosenki Bogdana Łyszkiewicza”, „W poszukiwaniu dróg” Zbigniewa Preisnera, „Klenczon Legenda”, „Vintage” i „25” Carrantuohill, czy na płytach zespołu Harlem. Ponadto utwór artysty „Biały wilk” stał się oficjalną piosenką promującą grę Wiedźmin 2 - Zabójcy Królów w Polsce. Artysta może poszczycić się trzecim miejscem w rankingu najlepszych polskich wokalistów, przeprowadzonym przez serwis Wirtualna Polska. Ma na swoim koncie 7 solowych płyt.

1998 - Czarno, 2010 – Ogień i Woda , 2012 -  Live Trax 12, 2015 -  Ruletka, 2017 – Znaki, 2019 – Struś, 2023 – Plus

Maciej Balcar, wraz z niesamowitą ekipą zaprzyjaźnionych muzyków, rusza w prawie trzytygodniowy koncertowy maraton po całej Polsce. Od niemal 20 lat wokalista grupy Dżem. Z wykształcenia architekt, z zamiłowania muzyk, kompozytor i aktor. Jak co roku zimą rusza w solową trasę. Sekret koncertów Maćka Balcara tkwi w przepięknej muzyce, poezji, pasji i przyjaźni. Wraz z przyjaciół, Balcar zgrabnie żongluje stylami i bawiąc się dźwiękami, wciąga słuchaczy w niesamowity klimat, gdzie blues i folk łączy się z poezją i piosenką autorską. 

 

 

 

 

 

 

 

KAPELE 2024

STRACHY NA LACHY
Piła Tango i takie tam- wszystko znane...
MACIEJ BALCAR
Osobowość muzyczna i człowiek niezwykły!
TSA MNKWL
Rock w najlepszym, klasycznym wydaniu!
SEXBOMBA
Po prostu tanecznie bo trochę punk rocka, trochę rock'n'rolla...
UNU Tribute to Perfect
Z charyzmą na wysokim poziomie!
EXPERIMENT
Z pogranicza światów jazzu, bluesa i rocka. Niezwykła podróż!