zlot-kolo.pl  / 607 666 119

 

Krzysztof Jan „K.A.S.A.” Kasowski – polski muzyk, kompozytor i podróżnik, założyciel Kapeli z Miasta Kielce.

Lider pierwszej kieleckiej grupy rapowej o nazwie Zespół Downa, z którą w 1991 r. wystartował w eliminacjach do festiwalu w Jarocinie, jednak został zdyskwalifikowany z powodu wulgarnych tekstów. Był członkiem ekipy tancerzy towarzyszącej Liroyowi (wówczas występującemu jako „P.M. Cool Lee”. 

W 1996 rozpoczął solową karierę. Przyjął pseudonim K.A.S.A., a po podpisaniu kontraktu z wytwórnią BMG Poland wydał swój debiutancki album studyjny pt. Reklama. W wyniku intensywnej promocji koncertowej płyta osiągnęła duży sukces, a Kasowski otrzymał liczne nagrody: Indywidualność roku (1996), Dance Music Awards za debiut roku (1996) oraz nominację do Fryderyka (1996) w kategorii muzyki tanecznej (za Reklamę). 30 czerwca 1997 wydał płytę pt. Prezes Kuli Ziemskiej, a w 1998 – album pl. K.A.S.A. no. 3, za który w 1999 otrzymał Fryderyka w kategorii Album roku – dance & techno. W tym okresie zyskał dużą popularność i był zapraszany do wielu programów talk-show.

W swojej twórczości łączy klimaty latynoskie, muzykę ragga oraz nawet elementy muzyki ludowej. Znany ze współpracy z wieloma artystami, m.in. z Piaskiem i Funky Filonem. W lipcu 2007 wydał płytę pt. Wszystko od nova, którą promował przebojem „To właśnie lato”. W grudniu 2008 nawiązał współpracę z firmą menedżmentową Music Zone Katarzyny Litwin. W maju 2009 nakręcił z wytwórnią Music Zone wideoklip do utworu „Powiedz, gdzie jesteś”, który zakwalifikował się do opolskich premier. W 2011 wystąpił w teledysku „Zabierz ze sobą mnie” zespołu Junior.

W 2019 był jednym z jurorów drugiej edycji talent-show telewizji Polsat "Śpiewajmy razem. All Together Now".

 

 

 

 

 

 

KAPELE 2022

HAPPYSAD
W swoim style - czystej emocji i dobrego klimatu!
PUDELSI
Niekonwencjonalnie z powerem!
K.A.S.A
Klimat lat 90-tych w najlepszym wydaniu!
KONKUBENT
JOHNNY TRZY PALCE
SZULERZY