Błonia nad Wartą, Koło, wjazd od ulicy Wiejskiej

Zapraszamy na zlotowisko 2019

Zapraszamy na ZLOT MOTOCYKLOWY 2019, organizowany pod kierownictwem Stacha Graczyka, Jarka Budki i Sylwka Łukomskiego. Jak co roku, przykładamy dużo starań, aby atmosfera na zlocie była wyjątkowa i jak co roku w ramach zlotu organizujemy pokazy motocyklowe... przejazd WIELKĄ PARADĄ i wiele innych atrakcji...

 
WIELKA PARADA MOTOCYKLI I AUTOMOBILI

Wielka Parada Motocykli od samego początku towarzyszy kolskiemu zlotowi. Przejazd przez miasto jest jedną z większych atrakcji zarówno dla uczestników parady, prezentujących swoje maszyny i swoja pasję w pełnej krasie, jak i dla mieszkańców Koła, z ogromnym zainteresowaniem obserwujących barwny korowód stalowych rumaków jedno- i wielośladowych, najprzeróżniejszej "maści"... Na czas parady miasto zatrzymuje się w bezruchu, w tym czasie jeżdzą tylko paradnicy...

Parada, jak co roku ma formę pętli po mieście Kole, i, co juz jest tradycją, przerwę przy skrzyżowaniu ulic Włocławska i Powstańców Wlkp., gdzie odbędzie się pokaz stuntu motocyklowego. Sponsorem tegorocznego pokazu jest Saint Gobain Abrasives.

Poniżej prezentujemy trasę przejazdu wg kolejności ulic.
Start godzina 12:00
- błonia nad Wartą (miasteczko zlotowe)
- ulica Toruńska - Sienkiewicza - Poniatowskiego - Szpitalna - Dąbrowskiego - Harcerska - Bogumiła - Mickiewicza - Słowackiego - Żeromskiego - Kraszewskiego - Konarskiego - Curie-Skłodowskiej - Dąbska - Sienkiewicza - Włocławska - Powstańców Wlkp. Pokaz tricków motocyklowych - STUNT- al. Jana Pawła II - Blizna - Kolejowa - Tuwima - PCK - Blizna - Wojciechowskiego - Broniewskiego - Toruńska - Wiejska - - błonia nad Wartą (miasteczko zlotowe).
Uwaga!!! Obowiązują zasady bezpieczeństwa, konieczny jest także kask i właściwe oświetlenie. Tym, którzy chcą w szczególny sposób zaistnieć na paradzie, przypominamy, że to już 15-sty raz!!!

 

mapka przejazdu dzieki uprzejmości e-kolo.pl

POKAZY STUNTU I TRIALU

Pokazy stuntu na ul. Włocławskiej to "gwóźdź" programu parady. Wyczyny kaskaderskie wysokiej klasy specjalistów od motocyklowych tricków budzą podziw obserwatorów. Bez tych pokazów parada naprawdę by straciła na atrakcyjności! W tym roku pojawi się także nowość - pokazy trialu - technicznej jazdy na motocyklu, które będą miały miejsce na błoniach....

STUNT, czyli klasyka

 

TRIAL - NOWOŚĆ!

Przemek Kaczmarczyk pochodzi z Nowego Targu. Od najmłodszych lat interesował sie sportami motorowymi szczególnie enduro, z czego najbardziej zajął go trial motocyklowy. Regularnie startuje w Mistrzostwach Polski w Trialu. W tym czasie osiagnął wiele sukcesów, m.in.: mistrza i wicemistrza Polski w klasie otwartej, często takze uczestniczy w ekstremalnych eventach hitopowych - w 2018 roku ukończył Red Bull 111 Megawatt (42 miejscu na ponad 1000 zawodników), wcześniej bo w 2009 roku wszedł do finału najbardziej ekstremalnych zawodów enduro na świecie Erzberg Rodeo w Austrii. Jego marzeniem i celem jest szeroko rozumiana promocja tak wspaniałego sportu jakim jest trial.
Sponsorem pokazu jest Klub Motocyklowy IPMC 240 z Koła

 
ZLOTOWE KONKURENCJE, ZABAWY, KONCERTY

Zlotowisko na kolskich błoniach to epicentrum całej zabawy! To tu, w niezwykłych "okolicznościach" przyrody, w międzywalu rzeki Warty, pod murami średniowiecznego zamczyska, toczy się zlotowe życie.Jak to jest tradycją - zlot zwykle trwa trzy dni, nawet cztery - od piątku, dla niektórych czwartku (wtedy budowane jest festiwalowe miasteczko) aż do niedzieli, kiedy to motocyklowe towarzystwo rozjeżdża się do domów. w tym czasie odbywają się festiwalowe koncerty KBF, a na zlotowisku organizowane sa różności. Można pobawić się w różnego rodzaju zabawach motocyklistów, wziąć udział w jednym z konkursów ("głośny wydech", "rzut silnikiem od Jawy na odległość" czy in.).warto być i poczuć klimat imprezy... Naprawdę warto!!!

 

Zapraszamy!

MIASTECZKO i BEZPIECZEŃSTWO

Miasteczko, jak co roku, to wiele atrakcji. Od lat także dbamy o bezpieczeństwo i upowszechnianie wiedzy o zagrożeniach płynących z uczestnictwa w ruchu na drogach. W tym roku przygotowaliśmy swego rodzaju atrakcje dla wszystkich, którzy pojawia się na KBF&ZLOT. 

Symulator dachowania
Najnowsze urządzenie mobilne na konstrukcji Smarta z trzema trybami prędkości, panoramicznym dachem zwiększającym doznania, wykonanym przez producenta z wszystkimi niezbędnymi homologacjami, certyfikatami bezpieczeństwa, w którym można się przekonać jak zachowuje się pojazd, ludzkie ciało i psychika podczas dachowania samochodem. Wsiadając do symulatora można w bezpieczny sposób przekonać się jak istotne są pasy bezpieczeństwa, oraz ich właściwe zapinanie. Sponsorem jest WORD Konin.

Symulator nagłego zatrzymania ( symulator zderzenia)
Urządzenie obrazujące siły działające przy zderzeniu samochodu jadącego z niewielką prędkością w kontakcie z nieodkształcalną przeszkodą. Można doświadczyć, jakie są rzeczywiste przeciążenia w trakcie wypadków, które działają na ciała kierowcy, pasażerów, a także jak niebezpieczne mogą być luźno przewożone przedmioty w samochodzie. Sponsorem jest Wood-Mizer Koło.