Błonia nad Wartą, Koło, wjazd od ulicy Wiejskiej

KOŁO BLUESA & ZLOT

...

IDEA


KOŁO BLUESA & ZLOT to dwa-trzy dni dobrej zabawy przy pięknej, niekomercyjnej muzie płynącej z serc ludzi, którzy ją kochają. Pierwszy dzień (piątek) – to już pełna impreza, co zresztą widać w programie kapel… Tego dnia planujemy gwiazdy, nagrody, spotkania… Drugi dzień (sobota) dedykujemy tym wszystkim, którzy przesiąkli już pasją amerykańskich brzmień, akustycznych i elektrycznych - z tego przecież wyrósł ROCK. Całość to muza prawdziwych tuzów polskiej rockowej i bluesowej sceny.

Chcemy zaprosić tych wszystkich, którzy czują podobnie, potrzebują tej samej muzy, którym drży serce, gdy słyszą dźwięki aranżacji Dżemu, Cree, Claptona, BB Kinga, Johna Mayalla Boba Dylana, Babsztyla, Harlemu, Martyny Jakubowicz, Zdrowej Wody, Vintage i wielu innych. Bądźcie z nami – bo my z Wami i dla Was jesteśmy!!! KOŁO BLUESA & ZLOT to impreza ludzi szczęśliwych...

 

MIEJSCE i CZAS

... wyjątkowe. Błonia nadwarciańskie, międzywale rzeki Warty, mocno zielone i tak samo dzikie. Warta to jedna z większych rzek Polski, w Kole meandrująca, mająca wciąż swoje tajemnice, przestrzeń, gdzie urokliwych urokliwe miejsc nie brakuje. Festiwal wraz ze zlotem znajdują się u podnóża ruin starego, jeszcze średniowiecznego, zamku kazimierzowskiego, wzniesionego do ochrony brodu Warty  i obrony przed Zakonem Krzyżackim. 

Czas, który wybraliśmy to początek wakacji, kiedy serce ludzkie napełniają się nadzieją letnich przygód, kiedy, jak nigdy w innym czasie, długie dni budza w człowieku zew wolności, poszukiwania, zabawy, nowych doświadczeń... Kiedyś impreza, w swoich początkach, kończyła wakacje, ale uznaliśmy, że wolimy coś zaczynać bardziej niż kończyć...

 

 

Zapraszamy!

MIASTECZKO i BEZPIECZEŃSTWO

Miasteczko, jak co roku, to wiele atrakcji. Od lat także dbamy o bezpieczeństwo i upowszechnianie wiedzy o zagrożeniach płynących z uczestnictwa w ruchu na drogach. W tym roku przygotowaliśmy swego rodzaju atrakcje dla wszystkich, którzy pojawia się na KBF&ZLOT. 

Symulator dachowania
Najnowsze urządzenie mobilne na konstrukcji Smarta z trzema trybami prędkości, panoramicznym dachem zwiększającym doznania, wykonanym przez producenta z wszystkimi niezbędnymi homologacjami, certyfikatami bezpieczeństwa, w którym można się przekonać jak zachowuje się pojazd, ludzkie ciało i psychika podczas dachowania samochodem. Wsiadając do symulatora można w bezpieczny sposób przekonać się jak istotne są pasy bezpieczeństwa, oraz ich właściwe zapinanie. Sponsorem jest WORD Konin.

Symulator nagłego zatrzymania ( symulator zderzenia)
Urządzenie obrazujące siły działające przy zderzeniu samochodu jadącego z niewielką prędkością w kontakcie z nieodkształcalną przeszkodą. Można doświadczyć, jakie są rzeczywiste przeciążenia w trakcie wypadków, które działają na ciała kierowcy, pasażerów, a także jak niebezpieczne mogą być luźno przewożone przedmioty w samochodzie. Sponsorem jest Wood-Mizer Koło.