przezroczysty obrazek dla loga

Pomyśl: "Mogę razem przyjaciółmi spędzić wyjątkowy czas..."
Bierz ludzi, namioty, czekamy na Ciebie… Będziemy cieszyć się dobra muzą i spotkaniem w Kole.
Zabawa gwarantowana!!!

BLUES FLOWERS na kolskiej scenie? To kabaret będzie!!!

Zespół Blues Flowers powstał wiosną 1993r. w Poznaniu jako tercet (Robert, Maciej, Paweł), latem dołączył Jaromi, a rok później Henryk. I tak do dziś…

Zespół zaczynał od grania standardów, z czasem dorobił się własnego repertuaru, a poniekąd i własnego stylu. Działalność koncertową, jak i fonograficzną zespół wykazuje chętnie, ma skłonność do łączenia bluesowych nut z humorystycznymi tekstami i wręcz nachalnego wymuszania na publiczności peanów ku czci plastikowego wyrobu samochodopodobnego marki Trabant lub innej maści wyrobów (lutownica), zdarzeń (wystrychnięty), zachowań (spoko wodza) czy potraw (flaczki zakrzewskie).

Skład zespołu:

Jarosław Jaromi Drażewski – śpiew, gitara, harmonijka

Robert Grześkowiak – gitara, chórki

Paweł Kuśnierek – perkusja, chórki, śpiew („Perkusisty blues siarczysty”)

Maciej Kręc – gitara basowa, chórki, śpiew (Basetlisty krzesany siarczysty”)

Henryk Szopiński – akordeon, chórki, śpiew („Akordeonisty obertas siarczysty”)

 

Zespół nakręcił dla TVP1 teledysk do utworu "Nie będę grzecznym chłopcem". Reżyserował go Filip Kovcin, a występował w nim Tony Halik!

Teledysk utrzymywał się ponad 20 tygodni (w tym 4 na miejscu pierwszym!) w plebiscycie Gorąca Dziesiątka Muzycznej Jedynki (wiosna – lato 1996).

Również latem '96 na festiwalu YACH FILM w Sopocie teledysk otrzymał Nominację do nagrody Yach w kategorii "Aranżacja wnętrz".

 Blues Flowers znalazł sobie stałe miejsce w audycjach rozrywkowych w Polskim Radiu. Od 2003r. nagrania zespołu prezentują na antenie Trójki i Jedynki Redaktorzy: Andrzej Zakrzewski+, Artur Andrus i Natalia Grzeszczyk. Blues Flowers gości często w „Powtórce z Rozrywki”, a także m.in. w audycjach: „Premiera z Rozrywki”, „MUR”, „Perły Polskiego Kabaretu”, „Akademia Rozrywki” czy „Powtorek z Rozrywki”. 

Blues Flowers ma na swoim koncie wspólne występy z artystami kabaretowymi.

W 2005r. wspólnie z Kabaretem Hrabi i Arturem Andrusem wystąpili w warszawskiej Piwnicy Pod Harendą w ramach „Kabaretowej Sceny Trójki”, a na początku 2006r. wspólnie z Tadeuszem Drozdą wykonali w Otwocku fragment jego wersji „Pana Tadeusza” z muzyką skomponowaną wspólnie.

We wrześniu 2008r. podczas Benefisu 15-lecia Blues Flowers (Dom Polski w Zakrzewie) doszło do ponownego spotkania scenicznego z Kabaretem Hrabi, który zaprezentował m.in. własną wersję piosenki „Trabant blues”, a na płycie Blues Flowers pt. „Smacznego!” jedną z piosenek śpiewa Joanna Kołaczkowska („Blues o Zenonie L.”).

Piosenka „Flaczki zakrzewskie blues”, z tej samej płyty „Smacznego!”, przez 11 tygodni utrzymywała się na Liście Przebojów Trójki.

 

Created SoftMatrix & Agency TomTom
W tym roku graja!!!