przezroczysty obrazek dla loga

Pomyśl: "Mogę razem przyjaciółmi spędzić wyjątkowy czas..."
Bierz ludzi, namioty, czekamy na Ciebie… Będziemy cieszyć się dobra muzą i spotkaniem w Kole.
Zabawa gwarantowana!!!

JACEK DEWÓDZKI... bluesrockowo i bardzo klimatycznie

Jacek Dewódzki to charyzmatyczny wokalista, gitarzysta, kompozytor i autor tekstów.

Od wielu lat nieustannie współpracuje z czołowymi zespołami i artystami polskiej sceny muzycznej.  W latach (1994-2001) wokalista legendarnego zespołu „Dżem”. W 2017 otrzymał potrójną platynową płytę za album „Dżem – Złota Kolekcja”, został również laureatem nagrody „Fryderyki 2017” za całokształt działalności grupy Dżem.

Obecnie  wraz z doskonałymi muzykami tworzy i komponuje pod nazwą „Jacek Dewódzki Band”, wykonując autorskie kompozycje oraz covery takich wykonawców jak Dżem, Neil Young, Rolling Stones i innych…

Po prostu kawał dobrej muzy(!)

Jacek Dewódzki – polski muzyk, gitarzysta, wokalista, kompozytor, autor tekstów dla zespołu Dżem, Big Cyc, Patchwork, Revolucja.

Współpracował z zespołami: Gang Olsena, Martyna Jakubowicz, Siódma Trąba, Wawele, Kaja Kara-plios, Brathanki, Yeednoo. Od lat 80. współpracuje z zespołem 6 Bdsz Czasza, tworząc jego najlepsze przeboje wyróżniane na licznych festiwalach piosenki wojskowej. W swoim dorobku ma kilkanaście płyt solowych z różnymi zespołami, m.in. Dżem w operze, Pamięci Pawła Bergera, 30 urodziny, Koncert dla Jacka Kaczmarskiego, Kocham piwo zespołu Big Cyc. Dewódzki przez kilka lat był wokalistą gru-py Dżem, współpracował z nią od nagrania albumu Kilka zdartych płyt, do płyty Być albo mieć, która ukazała się w maju 2000 (w sumie 5 albumów). Wydał solowe płyty: Jacek Dewódzki & Przyjacie-le, Rewolucja, Revolucja II oraz Bida z nędzą. Wystąpił gościnnie na płycie Lidii Jazgar i zespo-łu Galicja z 2001 roku w piosence "Motyle". Na początku 2001 roku Dżem zrezygnował z dalszej współpracy z Jackiem Dewódzkim, zastąpił go Maciej Balcar. W 2006 roku, razem z grupą Yeednoo, wziął udział w nagraniu albumu o tej samej nazwie, na którym wystąpił jako wokalista w utworze „Above life and death together” oraz jego polskojęzycznej wersji „Ponad życiem, ponad śmiercią”.

Organizował i prowadził studenckie warsztaty muzyczne PKS w Krakowie i Młode Wilki w Warszawie, festiwal Song of Songs. Brał także udział w wielu innych przedsięwzięciach muzycznych, takich jak: Dzień Kotana, Przystanek Woodstock, WOŚP, Inwazja Mocy, Pomarańczowa Rewolucja, Festiwale: Tyski, w Węgorzewie, Opolu, Sopocie, Rock Autostrada oraz nagrał soundtrack do filmu Jacka Brom-skiego To ja, złodziej.

Aktualnie jest liderem krakowskiej formacji Revolucja, występuje też w składzie grupy Jacek & Placek. W roku szkolnym 2011/2012 był on nauczycielem przysposobienia obronnego w Zespole Szkół w Nie-połomicach im. Jana Pawła II. W 2009 r. na krótko został także wokalistą zespołu Harlem zastępując za mikrofonem Ryśka "Rudego" Wolbacha.

W 2011 roku wystąpił w krótkometrażowym filmie w reżyserii Wiktora Kiełczykowskiego pt. Wataha, w którym gra jedną z głównych ról. Film miał swoją premierę w październiku 2011.

W 2017 otrzymał potrójną platynową płytę za album „Dżem – Złota Kolekcja”, został również laureatem nagrody „Fryderyki 2017” za całokształt działalności grupy Dżem.

Obecnie  wraz z doskonałymi muzykami tworzy i komponuje pod nazwą „Jacek Dewódzki Band”, wykonując autorskie kompozycje oraz covery takich wykonawców jak Dżem, Neil Young, Rolling Stones i innych…

 

 

Created SoftMatrix & Agency TomTom
W tym roku graja!!!